Mám rada dobrodružstvo. Prináša mi potešenie. Rada sa venujem činnostiam a veciam, aj keď dopredu nie je jasný výsledok. Dôležité je pre mňa aby za týmto všetkým som vnímala zmysel. Niečo, čo tvorí základ toho, prečo to robím.

Dobrodruh v pravom význame tohto slova nie som. Od toho mám určite ďaleko. Dobrodružstvo je pre mňa tá iskrička, ktorá ma núti robiť to podstatné a zmysluplné. Takto vnímam aj poslanie byť koučom. Ako niečo veľmi dôležité čo nemôžem nerobiť.

Zažime toto dobrodružstvo spolu.

Viem pomôcť tým, ktorí hľadajú nový zmysel, nové ciele a vízie. Pomáham im nastaviť jednotlivé kroky, ktoré k žiadaným výsledkom povedú.

Ak sa chcete vydať novou cestou

Ak chcete začať s podnikaním

Ak chcete zmeniť oblasť v ktorej ste doteraz pôsobili

Možno ešte neviete ČO je to čo chcete, ale už viete, že CHCETE

Chcete niečo urobiť, niečo posunúť, alebo zmeniť.

Už máte v sebe ten impulz, máte rozhorenú tú iskričku.

 

Predstavte si akoby sme spoločne nastúpili na loď – možno plachetnicu.

Vidím to ako spoločné dobrodružstvo, na ktoré sa vydávame. Vy viete, že niekde v diaľke nás čakajú nové horizonty, nová krajina s množstvom zaujímavých ciest. Teraz sme ale spolu na lodi.

Ja budem váš navigátor. Ale kapitánom ste vy, vy máte v ruke kormidlo. Pôjdeme postupne:

  1. Najprv nájdeme váš vlastný kompas – čo vás poháňa, čo je pre vás dôležité, čo chcete mať, ako sa chcete cítiť, ….
  2. Pozrieme sa ktorým smerom sa vydáme – budeme sa venovať vašim snom, víziám, cieľom (aj tým úplne tajným ak budete chcieť), vašim možnostiam a príležitostiam
  3. Budeme sa zaoberať tým, čo si myslíme, že bude v konečnom prístave. Čo chcete aby bolo, keď doplávame. Aké by to malo byť – do najmenších detailov.
  4. Potom ako sa vy rozhodnete, vyplávame. Spolu. Naďalej vy ako kapitán, ja ako navigátor.
  5. Už viem kam ideme. Postupne budeme zdolávať námorné míle – míľniky na ceste.
  6. Postupne budeme zvládať všetky nepredvídané skutočnosti, ktoré sa na ceste objavia. Možno bude búrka, možno stretneme žraloka, možno vás bude lákať biela veľryba. Spoločne každú situáciu prehodnotíme. Vždy si ujasníme, či máte správne nastavené kormidlo, či váš kompas funguje, či máte dostatok sily a možností na vyriešenie danej situácie.
  7. A budeme sa plaviť ďalej. Možno budete musieť na chvíľu pristáť v nejakom prístave, nabrať nové zásoby alebo nejakých ďalších námorníkov.
  8. Možno sa počas cesty rozhodnete, že navigátora už nebudete potrebovať. Je to v poriadku. Stále ste Vy kapitánom tejto lode. To sa nikdy nezmení.
  9. Nakoniec doplávate do cieľového prístavu. Tým sa však vaše dobrodružstvo nekončí. Možno sa tým všetko len začína. V novej krajine musíte vystúpiť na breh. Musíte sa v novom prostredí dohovoriť, nadviazať nové kontakty, vybudovať si meno, a pod.

Takto je to aj v živote. Je to neustály proces. Dosiahnutím jedného cieľa sa pred nami otvára množstvo nových možností, máme pred sebou ďalšie výzvy. Vždy znova a znova sa musíme rozhodovať.

Aj keď už nie ste na lodi, kapitánom svojho života ste stále. Len na vás záleží, čo bude ďalej. Ak bol pre vás navigátor užitočný, viete sa k nemu vrátiť, osloviť ho znovu. Možno budete prekvapený, že je aj dobrý sprievodca neznámou krajinou.

Čaká nás nové dobrodružstvo? Skvelé. Už teraz sa teším.

Veď koučing je ako spoločné dobrodružstvo.